Novinky

Microsoft kupuje vývojárskeho giganta

Xamarin, spoločnosť ktorá sa zaoberá vývojom softwarových riešení pre vývojárov aplikácií a hier pre OS Android, iOS a Windows s viac ako 15 000 zákazníkmi od štvrtka patrí pod portfólio spoločností Microsoftu, ktorý za ňu zaplatil 500 miliónov dolárov.

Microsoftu tento krok určite hraje do kariet, totiž pred pár dňami oznámil ukončenie projektu Astoria, ktorý sa venoval transformácii aplikácií a hier z OS Android na Windows platformu so slovami, že je momentálne nepotrebné pracovať na vývoji dvoch mostov (pozn. redakcie projekt Islandwood ostáva stále v „hre“ – jedná sa o most z iOS na Windows platformu), čím získal ďalší možný kanál ako osloviť potencionálnych vývojárov pre Windows platformu.

Na margo akvizície na oficiálnom blogu Microsoftu sa objavilo vyhlásenie:

S dnešným oznámením akvizície posunieme túto prácu o niečo ďalej a to tak, že naše vývojové nástroje a služby budú ešte lepšie a hlbšie integrované a umožnia bezproblémové využívanie Mobile App Dev Experiences.

Nat Friedman, zakladateľ spoločnosti Xamarin sa na margo akvizície vyjadril nasledovne:

Akvizícia je pre Xamarin nový začiatok. Je to rpíležitosť pomôcť mnohým vývojárom vo vývojí skvelých aplikácií. Ak mnohí z vás, vidím skvelú spoluprácu medzi Microsoftom a Xamarinom.

Ako vidíte akvizíciu Microsoftu takejto spoločnosti, je to podľa cesta k úspechu Windows Phone zariadení?

Zdroj: Winbeta.org

TIP  Nebaví ťa vysávanie? So Xiaomi robotom ťa bude baviť! Dostupný je z EÚ skladu. Doma ho môžeš mať už o pár dní | TIP REDACIE
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu