Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft aktualizuje farebné schémy pre Konzoly. Update prichádza po viac ako 20 rokoch

Zdroj: Microsoft

Microsoft niekoľko dní dozadu oznámil, že po viac ako 20 rokoch sa púšťa do aktualizácie  farebných schém rozhrania Windows Console. Zmeny sa dotknú prostredia Príkazového riadku, PowerShell a Windows Subsystem for Linux.

Tieto zmeny prídu spolu s aktualizáciou Fall Creators Update, dôvod je pritom veľmi jednoduchý. Microsoft týmto krokom reaguje na vývoj monitorov, obrazoviek a moderných technológií, ktoré sa rapídne zmenili za posledné dve dekády. Totiž pôvodne navrhnute schémy neboli pre ne určené a dnes nie sú vhodné na prácu. Napríklad z dôvodu, že splývajú s pozadím.

Zdroj: Microsoft

Ak by ste patrili do skupiny nedočkavcov a nechceli by ste čakať na oficiálnu aktualizáciu Fall Creators Update tak k novým farebným schémam sa môžete dostať pomocou programu Windows Insider, pre ktorých sú od Buildu 16257 dostupné. Vo finále by to malo vyzerať takto:

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

TIP  Microsoft pracuje na inPrivete móde vo Windowse 10. Fungovať bude ako inkognito mód v prehliadači

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu