Novinky

Microsoft aktualizoval licenčné podmienky, vypne vám nelegálny software

Internetový portál PCauthority si pred pár dňami všimol drobnú zmenu v licenčných podmienkach vo Windows 10 (tzv. EULA), ktoré boli pred pár dňami aktualizované Microsft-om pre. Po novom si Microsoft vyhradzuje právo zablokovať ľubovoľný nelegálny software alebo hardvér, ktorý máte nainštalovaný vo vašom Windows-e 10. Avšak, toto opatrenie sa týka len software-u, ktorý nájdeme vo Windows Store a v rámci účtu Xbox Live.

hackers

Microsoft pravdepodobne týmto krokom chce zatraktívniť nový operačný systém pre samotných vývojárov, ktorí by vďaka tomuto opatreniu mohli získať viac istoty, že ich práca bude aj v konečnom dôsledku zaplatená. Na druhej strane bude zaujímavé sledovať aj reakcie samotných používateľov Windows-u 10 aká bude ich reakcia na tento krok Microsoft-u. Ak by vás zaujímali detaily nových licenčných podmienok viac, tak si ich môžete pozrieť v sekcii 7b „Updates to the Services or Software, and Changes to These Terms“.

Aký je váš názor na takúto razantnú zmenu politiky Microsoft-u, ktorá pomaly, ale isto vyúsťuje k stále väčšej kontrole samotných používateľov?

TIP  Jeden z najočakávanejších smartfónov toho roka OnePlus 6T dostane do vienka funkciu, ktorú mu budú závidieť viaceré súčasné vlajkové lode
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu