ANDROIDNovinky

Microsoft aktualizoval Cortanu. Spolupracuje už s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie týkajúce sa spolupráce spoločností Microsoft a Amazon na poli inteligentných asistentiek. Táto spolupráca sa mala pretaviť do integrácie hlasových asistentiek Cortana a Alexa do jedného „teľa“. Tak sa teraz aj deje.

Microsoft k včerajšiemu dňu aktualizoval hlasovú asistentku Cortana pre Android zariadenia na najnovšiu verziu 2.9.3. Táto verzia v sebe nesie aj integráciu hlasovej asistentky od Amazonu, ktorú vyvoláte hlasovým povelom „Hey Cortana, open Alexa“.

V rámci zmien sme sa dočkali tiež úpravy UI rozhrania ako aj viacerých vylepšení dostupnýchfunkcionalít. Napríklad v rámci ponuky hamburger menu došlo k prelinkovaniu na Notebook.

Aplikáciu aktualizujete cez odkaz nižšie (je potrebné zmeniť si región na USA). Integrácia Alexy je zatiaľ dostupná len pre Android zariadenia.

Microsoft Cortana – Digital assistant
Microsoft Cortana – Digital assistant

Zdroj: vlastný

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu