Windows 10Windows aplikácie

Microsoft aktualizoval aplikáciu Outlook (Pošta). E-maily napíšete už aj rukou či dotykovým perom | APLIKÁCIE

Microsoft začal implementovať funkcionalitu Windows Ink v rámci Windowsu 10 ešte v roku 2016 spolu s Výročnou aktualizáciou. Táto funkcionalita hoci sa ocitla vo viacerých aplikáciách tak na prekvapenie viacerých používateľov sa neocitla v aplikácii Pošta, v ktorej to viacerí očakávali. Najnovšie však Microsoft túto výtku napravuje.

Microsoft niekoľko dní dozadu začal postupne uvoľňovať novú verziu aplikácie Pošta (Outlook) s číselným označením „6005.10228.20091.0“, ktorá už obsahuje vyššie spomínanú funkcionalitu, ktorú používatelia môžu nájsť pod položkou „Draw“, teda kresliť.

Po kliknutí na položku Draw  sa používateľom zmení rozhranie aplikácie, ktoré je prispôsobené na písanie textu pomocou dotykového ovládania. Nastavenia ponúkajú aj viaceré možnosti prispôsobenia takto vytvorené textu či obrázku. Napríklad farbu, šírku čiar a podobne. Po tom ako dopíšete text tak ten sa uloží do formátu .png čím sa zabezpečí kompatibilita s ostatnými e-mailovými klientmi.

Funkcionalita je aktuálne dostupná v rámci testovacieho okruhu Fast Ring. Čoskoro by sa tak mohla dostať aj do ďalších okruhov, vrátane toho komerčného.

Mail and Calendar
Mail and Calendar
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: TheVerge.com

 

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu