Microsoft a Adaptive Biotechnologies chcú prísť na to, ako dekódovať imunitný systém človeka

Zdroj: Microsoft

Spoločnosť Microsoft len pred nekoľkými hodinami predstavila novú spoluprácu so spoločnosťou Adaptive Biotechnologies. Ich cieľom je dekódovanie imunitného systému človeka pomocou umelej inteligencie, strojového učenia spoločne a spolu s najnovšími objavmi vo svete biotechnológií. Spoločnými silami chcú vytvoriť univerzálny krvný test, ktorý číta imunitný systém človeka a detekuje tie najrôznejšie ochorenia vrátane infekcií, rakoviny a autoimunítnych porúch v najskoršom štádiu tak, aby ich bolo možné účinne odstrániť, diagnostikovať a liečiť ešte predtým, ako bude neskoro. Okrem tohto partnerstva spoločnosť Microsoft vynaložila aj značnú finančnú investíciu do spoločnosti Adaptive Biotechnologies, čím by chcela ich spoločný výskum urýchliť a doviesť do dokonalosti.

Znie to ako sen

„Predstavte si svet s rentgenom imunitného systému. Tým by sa svetu otvorili nové dvere prediktívnej medicíny. Predpokladá sa, že imunologická anamnéza osoby reaguje na nové patogény a liečby spôsobom, ktorý je v súčasnosti nemožné preskúmať. Vplyv univerzálneho krvného testu na ľudské zdravie, ktorý číta expozíciu a reakciu človeka na chorobu, by bol transformačným procesom,“ píše sa v blogu spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Sme veľmi nadšení a inšpirovaní našou spoluprácou s Adaptive Biotechnologies, pretože jednoznačne pokročilo v našej misii využívať technológie cloudu a AI na transformáciu zdravotnej starostlivosti a zlepšenie života ľudí po celom svete,“ povedal Peter Lee, viceprezident spoločnosti Microsoft pre oddelenie AI a jej výskumu. Táto spolupráca by mala potencionálne ešte viacej prepojiť tie najvýkonnejšie sekvenčné AI technológie na celom svete s novými revolučnými schopnosťami, ktoré zmenia smerovanie celej medicíny. Umelá inteligencia a jej výskum ide dopredu naozaj obrovskou rýchlosťou a v blízkej budúcnosti budeme určite svedkami obrovských pokrokov v celom medicínskom svete.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre