NovinkyZaujímavosti

Microsoft a Adaptive Biotechnologies chcú prísť na to, ako dekódovať imunitný systém človeka

Spoločnosť Microsoft len pred nekoľkými hodinami predstavila novú spoluprácu so spoločnosťou Adaptive Biotechnologies. Ich cieľom je dekódovanie imunitného systému človeka pomocou umelej inteligencie, strojového učenia spoločne a spolu s najnovšími objavmi vo svete biotechnológií. Spoločnými silami chcú vytvoriť univerzálny krvný test, ktorý číta imunitný systém človeka a detekuje tie najrôznejšie ochorenia vrátane infekcií, rakoviny a autoimunítnych porúch v najskoršom štádiu tak, aby ich bolo možné účinne odstrániť, diagnostikovať a liečiť ešte predtým, ako bude neskoro. Okrem tohto partnerstva spoločnosť Microsoft vynaložila aj značnú finančnú investíciu do spoločnosti Adaptive Biotechnologies, čím by chcela ich spoločný výskum urýchliť a doviesť do dokonalosti.

Znie to ako sen

„Predstavte si svet s rentgenom imunitného systému. Tým by sa svetu otvorili nové dvere prediktívnej medicíny. Predpokladá sa, že imunologická anamnéza osoby reaguje na nové patogény a liečby spôsobom, ktorý je v súčasnosti nemožné preskúmať. Vplyv univerzálneho krvného testu na ľudské zdravie, ktorý číta expozíciu a reakciu človeka na chorobu, by bol transformačným procesom,“ píše sa v blogu spoločnosti Microsoft.

„Sme veľmi nadšení a inšpirovaní našou spoluprácou s Adaptive Biotechnologies, pretože jednoznačne pokročilo v našej misii využívať technológie cloudu a AI na transformáciu zdravotnej starostlivosti a zlepšenie života ľudí po celom svete,“ povedal Peter Lee, viceprezident spoločnosti Microsoft pre oddelenie AI a jej výskumu. Táto spolupráca by mala potencionálne ešte viacej prepojiť tie najvýkonnejšie sekvenčné AI technológie na celom svete s novými revolučnými schopnosťami, ktoré zmenia smerovanie celej medicíny. Umelá inteligencia a jej výskum ide dopredu naozaj obrovskou rýchlosťou a v blízkej budúcnosti budeme určite svedkami obrovských pokrokov v celom medicínskom svete.

Zdroj: Microsoft

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu