Novinky

Microsoft a Samsung sa stretnú na súde. Problémom sú poplatky za patenty

Mnohí z vás si určite pamätajú súdne spory medzi mobilnými gigantmi ako sú Samsung a Apple, ktoré sprevádzali desiatky vyjadrení predstaviteľov týchto spoločností ktorými obviňovali jeden druhého z porušovania patentov. Najnovšia patentová vojna je opäť v réžií Samsungu proti ktorému teraz stojí Microsoft. Problém medzi týmito gigantmi vznikol keď Juho Kórejský Sasmung prestal platiť licenčné poplatky za patenty s odôvodnením, že poplatky, za ktoré sa zaviazal platiť patria Nokií a nie Microsoftu. Dôvodom mala byť akvizícia mobilnej divízie, ktorá sa stala súčasťou Microsoftu.

samsungmicrosoft

Kórejský Samsung tieto poplatky platil za každý predaný telefón od roku 2011 a nejednalo sa o malú sumu. Microsoft na týchto licenčných poplatkoch zarábal viac ako na svojom systéme Windows Phone. Medzi ďalšími spoločnostiami, ktoré platia licenčné poplatky nájdeme napríklad aj LG, ACER alebo dnes už známu značku HTC. Rozpor medzi medzi Microsoftom a Samsungom nastal minulý rok po oznámení prevzatia mobilnej divízie Nokie Microsoftom, kedy sa Samsung ohradil, že akvizícia porušuje licenčnú zmlúvu, ktorou boli Nokia a Sasmsung zaviazaní. Hoci Samsung doplatil všetky poplatky, ktoré im vyplývali zo zmluvy, odmietol doplatiť aj úroky, čo sa nepáčilo Microsoftu.

Zdroj: theverge.com, obrázok phonedog.com

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu