NovinkyTECH

Microsoft a Facebook sa spojili pre vytvorenie najdlhšieho káblového systému na svete. Pozrite sa ako vyzerá

V máji 2016 Microsoft oznámil spoluprácu so spoločnosťami Facebooku, sTelxius a španielskeho telefonického giganta Telefónica, kvôli vytvoreniu najdlhšieho podmorského káblového systému na svete, ktorý povedie naprieč Atlantickým oceánom a bude merať 6450 km. Meno tohto projektu je Marea čo v španielčine znamená úzky.

Vďaka tejto spolupráci sa spojí štát Virginia a Španielsko jedným káblovým systémom, ktorý bude schopný prenášať dáta rýchlosťou až 160 terabitov za sekundu, čo je asi 16 miliónov krát rýchlejšie ako bežný internet v domácnosti.

Zdroj: Microsoft

 

Podľa informácii Brada Smitha, jedného zo šéfov Microsoftu, podmorské káble prenášajú momentálne o 55% viac dát ako trans – pacifické trasy a o 40% viac dát ako je vedených naprieč U.S a latinskou Amerikou.

Ak všetko pôjde podľa plánu tak projekt Marea bude dokončený už na začiatku roku 2018. Microsoft môže len dúfať, že mu to umožní lepšiu podporu svojich služieb ktoré začínajú naberať na dátovej intenzite.

zdroj: Microsoft

TIP  9  faktov o Google. Alebo o čom ste ani netušili
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu