ANDROIDAppleNovinky

Máte na telefóne Android OREO? Ak áno tak patríte medzi „vyvolených“. Totiž ani 1% zariadení ho nemá

Aj napriek tomu, že konkurenčná platforma iOS kde nedávno vyšla jedna z väčších aktualizácii sa už dnes nachádza na takmer 60% zariadeniach a to aj na tých starších, tak Google sa spolu s verziou Android OREO trápi. Najnovšie dáta totiž ukazujú, že na trhu ho nenájdeme  ani v 1% zariadení.

Android OREO nenájdeme ani v 1% zariadení

  • Android Gingerbread – 0.4%
  • Android Ice Cream Sandwich – 0.5%
  • Android Jelly Bean – 5.9%
  • Android Kit Kat – 13.4%
  • Android Lollipop – 26.3%
  • Android Marshmallow – 29.7%
  • Android Nougat – 23.3%
  • Android Oreo – 0.5%

(december 2017)

Toto je  jeden zo skvelých príkladov ako tieto na dve na  prvý pohľad odlišné a vo viacerých oblastiach aj napriek tomu veľmi podobné platformy fungujú. Pri Android zariadeniach ako ste mohli vidieť vyššie tak šanca, že sa dostanete k najnovšej verzii operačného systému v relatívne krátkom čase od predstavenia je takmer nulová, teda ak si nekúpite ten najnovší a z pravidla aj jeden z drahších smartfónov na trhu. Na druhej strane stojí Apple, ktorý každoročne pri väčšej aktualizácii dodáva život aj tým starším zariadeniam.

Z dát tak isto vyplynulo aj to, že najrozšírenejšou verziou Androidu je „Marshmallow“ s takmer 30% podielom. Akú verziu operačného systému máte vo svojom smartfóne vy? Bez ohľadu na platformu, máte aktuálnu verziu operačného systému vo svojom telefóne alebo nie?

TIP  Google omylom spustil reklamu na ešte oficiálne nepredstavené zariadenia. Okrem smartfónu Pixel 3 Google predstaví pravdepodobne aj nový Pixelbook

Zdroj: PhoneArena.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu