Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Máte iPhone? Mali by ste byť na pozore, na Githube unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom dvere

Zdroj: pixabay.com

Nuž, doménou operačného systému iOS bola jeho uzavretosť s čím išla ruka v ruke spolu s bezpečnosťou. Najnovšie správy vás preto nepotešia, teda ak vlastníte iPhone. Na známej sieti Github sa objavil totiž zdrojový kód známy ako „iBoot“.

iBoot je iOS kód, ktorý zaisťuje bezpečnosť a to tým, že načítava a kontroluje Kernel, že  je podpísaný spoločnosťou Apple (Kernel, resp. jadro je časť operačného systému, ktorý vykonáva základné úlohy. Napríklad zabezpečuje prístup programov k hardwaru počítača bez toho, aby program nutne  poznal jeho detailne technické špecifikácie).

Hrozí používateľom iPhone telefónov riziko?

„Toto je najväčší únik v histórii.“, hovorí bezpečnostný analytik Jonathan Levin, ktorý ďalej vysvetľuje, že aj napriek tomu, že nie je kód kompletný tak dáva veľké možnosti potencionálnym hackerom nájsť zraniteľnosti.

Verzia iBootu, ktorá sa dostala do obehu bola pre iOS 9, avšak aj napriek tomu väčšina kódu tejto verzie sa pravdepodobne používa aj v najnovšom iOS 11.

Zdroj: Engadget, úvodný obrázok: Pixabay

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu