NovinkyZaujímavosti

Máte doma mladého blogera, youtubera, programátora, dizajnéra či copywritera? Dajte mu vedieť o konferencii ako aj o súťaži JUNIOR INTERNET

Máte doma alebo vo vašom okolí šikovné deti či žiakov, ktoré svoj voľný čas venujú aktivitám ako sú blogovanie, programovanie, dizajn, grafika, či copywriterstvo? Dajte im do pozornosti konferenciu JUNIOT INTERNET, ktorá im môže pomôcť v budúcom rozvoji.

Podujatie je primárne určené pre mladých ľudí, na ktorom môžu odprezentovať svoje projekty a vízie a následne dostať feedback od profesionálov vo svojom odbore. Celkovo sa žiaci môžu zapojiť vo viacerých kategóriách, kde dostanú možnosť ukázať svoje projekty.

  • JuniorWEB – prihlasovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.
  • JuniorDESIGN – prihlasovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác umiestnených na internete.
  • JuniorTEXT – prihlasovanie textov na vyhlásenú tému. Literárny útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora. Téma pre rok školský rok 2017/2018 je Kultúrne dedičstvo Európy.
  • JuniorBLOG – prihlasovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, teda stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.
  • JuniorAPP – prihlasovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.
  • JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah.

Všetky práce projekty následne budú hodnotiť odborníci stojací za úspešnými projektami a organizáciami, ktorých cieľom bude nie len vyhodnotenie samotného projektu, ale hlavne posunúť žiakov v ich budúcom rozvoji. Okrem toho tie najlepšie projekty budú aj vecne ohodnotené.

TIP  Tak toto tu ešte nebolo! Cena smartfónu Xiaomi Mi Max 2 klesla na historické minimum

Registrácia projektov je možná do 18.2.2018. Následne bude prebiehať konferencia 23. a 24. marca 2018 na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Takto to vyzeralo na konferencii Junior Internet minulý rok

Záštitu nad 13. ročníkom tohto výnimočného podujatia budú robiť prof. Ing. Mária Bieliková, PhD., dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR.

V prípade záujmu o ďalšie informácie ohľadne súťaže ako aj konfrencie navštívte stránku JUNIOR INTERNET.sk alebo sa obráťte na koordinátora súťaže Dávida Richtera. Kontaktný e-mail: richter@amavet.sk, mobil: 0948 345 177

 

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu