NovinkyTECH

LG ukázalo svetu prvú rolovateľnú TV. Jej praktické využitie je (dnes) otázne

LG ukázalo na CES 2018 prototyp 65″ rolovateľnej televízie. Okrem toho, že je možné displej zrolovať tak ponúka aj UHD rozlíšenie (4K) .

Zdroj: Point Technology (Youtube)

Otázkou však je prečo by ste mali chcieť rolovateľnú televíziu? Jediná odpoveď, ktorá nás aktuálne napadá je, že je ju možné jednoduchšie prenášať, prípadne skladovať, ale to je asi všetko. LG skôr toto zariadenie ukázalo ako prototyp futuristického sci-fi zariadenia.

Zdroj: Point Technology (Youtube)

V každom prípade sa jedná o zariadenie, ktoré minimálne demonštruje posun v technologickom vývoji a jeho budúce praktické využitie je dnes otázne vzhľadom na to, že aby prinieslo väčšiu pridanú hodnotu tak by sme sa museli zbaviť minimálne spodnej „skrinky“ kde je možné zrolovať displej.

Zdroj: TheVerge, obrázky: Point Technology (Youtube)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu