NovinkyTECH

LG sa pripája do klubu výrobcov so skladateľným displejom

Skladateľné telefóny sú takmer na spadnutie. Mnohí fanúšikovia technológií očakávajú, že tento rok sa s nimi roztrhne vrece a všetko tomu nasvedčuje, že by to tak aj mohlo byť.

Do klubu spoločností, ktoré oficiálne pracujú na skladateľných smartfónov sa pridáva aj známy výrobca LG, ktoré patent bol uverejnený na WIPO (World intellectual property orgnization).

Ako môžete vidieť nižšie  na obrázkoch tak LG pracuje na smartfóne, ktorý sa skladá z dvoch displejov, ktoré je možné rozložiť ako aj následne „zlepiť“. Zároveň v rámci displeja sú implementované ďalšie komponenty, ťažko však dnes povedať o čo sa konkrétne jedná. Môžeme však predpokladať, že sa jedná fotoaparát.

Zdroj: WIPO

Aktuálne v tejto „patentovej“ vojne lídrami sú spoločnosti Samsung a Microsoft, ktoré však podľa všetkého budú mať ďalšieho silného konkurenta. Mimochodom, s prvým skladateľným telefónom nedávno prišla spoločnosť ZTE.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (ilustračný)

TIP  V prvej 10 najvýkonnejších smartfónov nájdeme 4 smartfóny od Xiaomi. Našli ste tam aj svoj smartfón?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu