Novinky

Lenovo protestuje proti zastaveniu podpory pre Windows 7

Ako sme už viackrát informovali, Microsoft sa chystá v najbližších mesiacoch postupne odstaviť všetku podporu pre windows 7, čo sa týka nových skylake procesorov. Doteraz sme nemohli sledovať výraznejšie protesty proti tomuto radikálnemu kroku, ale to sa teraz zmenilo. Keďže je Microsoft naozaj gigant, tak malé firmy protestovať alebo nebodaj bojkotovať nemôžu, keďže by im to nepomohlo a žiadny veľký hráč sa až doteraz nevyjadril zásadne proti odstrihnutiu windowsu 7 od podpory pre najnovšie procesory.

Prvou veľkou spoločnosťou, ktorá sa vyjadrila proti tomuto kroku Microsoftu je Lenovo. Lenovo uvádza, že veľké množstvo zákaznikov chce používať staršie operačné systémy aj na nových počítačoch. A práve z toho dôvodu bude vývíjať čínsky gigant Lenovo neustály tlak na Microsoft, aby prehodnotil toto rozhodnutie. Microsoft plánuje zastaviť podporu pre skylake procesory na windows 7 17.júla 2017.

Šéfka predaja Lenovo thinkpadov v severnej Amerike uviedla, že už sa snažili presvedčiť Microsoft aj v minulosti, ale ten neustúpil.

Lenovo zároveň otvorene kritizuje Microsoft, keďže ho podozrieva z toho, že chce donútiť použivateľov s výmenou operačného systému zároveň aj vymeniť celý počítač, čo, samozrejme, prináša zvýšene predaje.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu