NovinkyWindows 10 Mobile

Lenovo odkazuje Microsoftu, že nebude vyrábať smartfóny s Windows 10 Mobile

Microsoft s ďalším fopá? Ak si spomínate na článok, v ktorom sme vám pred niekoľkými dňami predstavili víziu Microsoftu kam bude smerovať vývoj Windows 10 Mobile v spojitosti s funkcionalitou Continuum tak pozornému divákovi nemohlo uniknúť v rámci videa slide, na ktorom bolo zachytených viacero výrobcov smartfónov, medzi ktorými nechýbala ani spoločnosť Lenovo.

Tento slide, vyvolal u mnohých fanúšikov Windows 10 Mobile platformy nadšenie týkajúce sa relatívne širokého portfólia výrobcov smartfónov na tejto platforme, ale čo čert nechcel tak to vyzerá tak, že nie každý z nich sa chystá „vrhnúť“ do konkurenčného boja s Windows zariadením, teda aspoň Lenovo nie.

COO spoločnosti Lenovo povedal pre Canalys Channel forum, že:

„Nemáme žiadne plány predstaviť v budúcnosti Windows Phone zariadenie.

Nevidím potrebu predstaviť Windows telefón a taktiež nie som presvedčený, že Microsoft bude v budúcnosti podporovať telefóny.

Windows 10 je skvelý operačný systém a bol by veľkou príležitosťou za podmienky, že sa presadí v komerčnom priestore.“

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close