Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Lenovo odhalilo nový futuristický koncept laptopu s flexibilnou obrazovkou

Zdroj: vlastný

Spoločnosť Lenovo na svojom podujatí s názvom Transform v New Yorku predstavila ďalší futuristický koncept flexibilného laptopu. Počítačový gigant ukázal obrázok možno budúceho laptopu s ohybným telom a úplne flexibilným displejom. Súčasťou zariadenia je zabudovaná klávesnica a starý známy Trackpoint (náhrada touchpadu). Na obrázkoch je taktiež vidno aj uľahčené ovládanie zariadenia pomocou hlasu a pravdepodobne stylusu. Podľa slov ľudí z Lenova, má byť zariadenie vyrobené z  pokročilých a zdokonalených materiálov a má používať nové technológie v displeji.

Zdroj: vlastný

Takýchto laptopov sa samozrejme v blízkej budúcnosti nedočkáme, ale Lenovo prináša ďalšie zaujímavé nápady. Zariadenie je stále iba koncept a ešte nebol vyrobený ani prototyp tohto flexibilného laptopu. V posledných rokoch sme na rôznych konferenciách videli podobné vízie od viacerých spoločností, hlavne pri smartfónoch. No zatiaľ sa ohybných zariadení na trhu moc veľa nevyskytuje. Dúfajme že Lenovo na tomto zaujímavom koncepte zapracuje, aj keď vyrobiť takéto zariadenie bude poriadne náročné.

Zdroj: theverge.com

TIP  Microsoft nepriamo potvrdzuje, že projekt Windows Core OS stále žije!

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu