NovinkyTECH

Kto vlastne používa Bing?

O službe Bing sa hovorí veľa vecí, no nemožno povedať, že je úspešný. Minimálne na Slovensku nie. Tento vyhľadávač sa u nás nikdy nestretol s veľkým pochopením. Položili ste si však niekedy otázku, kým je vlastne využívaný? Možno je to nečakané, ale Bing, ktorý vznikol v roku 2009, si upevňuje svoju pozíciu na trhu.

Microsoft nedávno zverejnil par čísel a informácií o tom, ako sa Bing-u darí.

zdroj: microsoft.com

Podľa týchto štatistík, ktoré sú podložené spoločnosťou Comscore, má Bing momentálne 33 percent trhu v USA. Postavenie, ktoré má na svetom trhu, tiež nie je najhoršie. Toto číslo momentálne ukazuje 9 percent, čím si zabezpečuje až 12 miliárd vyhľadávaní mesačne. Najviac používaný je v anglicky hovoriacich krajinách – 26% v UK, 24% v Taiwane, 19% v Hongkongu  17% v Kanade, 12% v Austrálii a 19% vo Francúzsku.

Bing smeruje k ročnej tržbe $5 miliárd, čim prekonáva mnoho internetových gigantov ako napríklad Twitter. To, že sa službe Bing darí naznačuje aj fakt, že z roka na rok dokázal zvýšiť svoj ročný obrat o viac ako 30%.

zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu