Novinky

Kráľ je mŕtvy. Privítajme nového kráľa. Bill Gates je opäť najbohatší na svete

Trvalo to len niekoľko hodín. Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu počas včerajšieho dňa zasadol na pomyselný trón najbohatšieho muža sveta, trvalo to však len niekoľko hodín, kým ho Bill Gates opäť vystriedal.

Totiž, počas včerajšieho dňa majetok Jeff Bezos-a vzrástol na úroveň 91 miliárd dolárov, čím prebehol Gates-a o 500 miliónov dolárov. To mu však dlho nevydržalo. Hneď po tom ako Amazon zverejnil výsledky hospodárenia za druhý štvrťrok tak akcie Amazonu začali klesať a to aj napriek tomu, že celkový obrat spoločnosti dosiahol 38 miliárd dolárov, ale zisk bol len 197 miliónový zisk čo je v medzi ročnom porovnaní menej.

Bezos-ov majetok sa tak teraz odhaduje už „len“ na 88,5 miliardy dolárov, čo znamená že Bill Gates opäť zasadol na trón najbohatšieho muža sveta. V každom prípade však treba povedať, že od začiatku roka si Bezos aj tak polepšil na umiestnení  v elitnom klube miliardárov, totiž dnes sa nachádza na 2. priečke pričom začiatkom roka okupoval „až“ 4.

Jeff Bezos riadi najväčší internetový obchod na svete Amazon, ktorý vznikol ešte v roku 1995 a na burzu vstúpil dva roky nato.

Zdroj: TheVerge

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu