Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Koniec RIP filmov sa blíži. Philips prišiel s technológiou, s ktorou už nehráte film na kameru v kine

Zdroj: Pexels.com

Pozeráte často online filmy na internete? Čoskoro by sa všetko mohlo zmeniť, teda aspoň čo sa týka takzvaných RIP filmov. Teda filmov, ktoré sú nahrané najčastejšie kamerou priamo v kinosálach.

Spoločnosť Philips, ktorá je v našich končinách skôr známa vďaka televíziám či domácim spotrebičom prichádza na trh s novou technológiou, ktorá by mala zabrániť natáčaniu videí priamo v kinosálach, čo je najčastejším spôsobom vzniku takzvaných „ripov“. Pýtate sa ako to chcú spraviť? Za použitia ambientného bočného svetla.

Zdroj: USPTO

Výsledkom bude to, že svetlá budú svietiť na frekvencií, ktoré nijak nebudú rušiť zážitok zo sledovania filmu, teda pokiaľ ho nebudete sledovať cez šošovku kamery. V tom prípade totiž uvidíte blikajúce pruhy, ktoré v podstate znehodnotia celú nahrávku.

Zdroj: USPTO, úvodný obrázok (pexels.com)

TIP  Samsung Galaxy Note 9 vo výkonnostnom teste neohúril, predbehol ho aj iPhone X. Na druhej strane exceloval v prípade testov displeja
1 komentár
  1. kubalav says

    Výraz RIP filmy by som nahradil výrazom CAMRip, lebo RIP filmy sú aj “ripnuté” filmy z DVD, BD atď.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu