Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Koľko dát prenesieš pri sledovaní videí? Alebo podľa čoho si vyberať mobilný paušál

Zdroj: Google Play

Rozmýšľate nad kúpou nového paušálu a necháte sa okabátiť lákovou ponukou operátorov na „tučné“ dátové balíky?

Zdroj: vlastný

Častokrát tie „tučné“ dáta nie sú až tak tučné, teda ak ich využívate napríklad na sledovanie videí či aktívne facebookovanie cez aplikáciu, ktorá častokrát zožerie mesačne kľudne aj 500mb, teda 0,5GB. Nižšie si môžete pozrieť prehľadnú tabuľku približných hodnôt spotreby dát pri sledovaní videí na Youtube servery.

 

Kvalita videa1 minúta sledovania videa
144p2 MB
240p3 MB
360p8 MB
480p8 MB
720p14,5 MB
1080p28 MB
1080p 60fps40 MB
4K170 MB

 

Táto informačná tabuľka berie do úvahy len sledovanie videí na Youtube serveri, nezohľadňuje surfovanie po internete, využívanie dát v aplikáciách (napr. Facebook, Twitter, Instagram,…), ktoré častokrát obsahujú samo o sebe videá či obrázky čo sú najväčší žrúti dát. Nehovoríme ešte len o samotnom surfovaní po internete, ktoré v prípade neoptimalizovaných stránok pre telefóny majú aj niekoľko MB, ktoré sťahujete pri otvorení stránky.

Zdroj: vlastný, Reddit

TIP  Google Chrome si odteraz bude viac rozumieť s Windowsom 10. Dočkali sme sa notifikácií z Chromu v Akčnom Centre

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu