Novinky

Keď giganti na seba útočia

Spoločnosť Viber sa dostala do priamej výmeny názorov s NODom po tom čo ho antivírusový program označil za škodlivý software. Viber je známa aplikácia, ktorá slúži na internetové telefonovanie, ponúka aj textové správy či videohovory. S viac ako 460 miliónmi užívateľmi patrí medzi špičku vo svojom odbore, konkurentom je mu v podstate už len Skype. Avšak pri expanzii Viberu aj na desktopové počítače, určite nečakal, že antivírusoví program NOD32 od známej slovenskej firmy ESET, ho označí za škodlivý software.

Viber prostredníctvom sociálnej siete Twitter na to reagoval správou, kde odporučil odstrániť spomínaný antivírusový program.

vibereset

Na čo ESET reagoval tak,že zverejnil status s fotkou zdrojového kódu Viberu, na ktorom poukazuje na to, že Viber zneužíva údaje svojich užívateľov a tajne ich sťahuje a odosiela na ďalšie spracovanie.

eset-viber-cover

Zdroj: startitup.sk

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. takže čo odporúčate?
    používať, alebo nepoužívať? to je otázka

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu