NovinkyTECH

Kde sa bije Samsung, Apple a Microsoft tak vyhráva VIVO. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji prinesie spoločnosť z Indie

Spoločnosť Synaptics niekoľko dni dozadu oznámila, že sa púšťa do sériovej výroby displejov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji. Hovorilo sa o piatich rôznych OEM partneroch, ktorí by údajne mali využívať tieto displeje vo svojich zariadeniach, avšak konkrétne mená nepadli. Ich technológia má niesť názov Clear ID a má pracovať aj za nie najideálnejších podmienok ako je napríklad vlhkosť, studené prsty, cez krycie sklíčko Gorilla Glass a podobne.

Prvým smartfónom so skenerom odtlačkov prstov v displeji bude od spoločnosti Vivo

Internetový portál TheVerge priniesol informácie o tom, že prvým výrobcom, ktorý prinesie skener odtlačkov prstov v displeji bude Vivo, odvolávajúc sa Analytika Petra Moorhead, ktorý mal tú možnosť vyskúšať ako jeden z prvých ľudí túto technológiu. Moorhead opísal toto riešenie ako „rýchle a jednoduché“.

Tieto informácie pritom nemusia byť založené len na „vode“. Totiž už v minulosti sme vám priniesli report, ktorý poukazoval na interné materiály spoločnosti hovoriace práve o tomto riešení odomykaní zariadenia.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrazok: TheVerge

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu