Kam smeruje Google a jeho služby?

Zdroj: vlastný

Google začal ako spoločnosť poskytujúca softvérové ​​služby a nakoniec sme sa od neho dočkali aj produktov ako Daydream zariadenia. Rovnako z každej strany počúvame, že Google telefóny už nie sú dôležité. Google sa totiž usiluje o to, aby potreboval hardvér, a nie nevyhnutne Android hardvér, len na to, aby mohol naplno využiť svoje služby. To je presne to, ako to pred mnohými rokmi začalo.

Google I/O bola vždy konferenciou pre vývojárov, nie udalosťou na predstavovanie nových produktov. Google bude ešte tento rok ponúkať telefón alebo dva, ale Pixel telefóny sú postavené tak, aby predstavovali služby, ktoré spoločnosť chce aby sme používali, a chce sa uistiť, že budú fungovať správne bez akýchkoľvek machinácií tretích strán. Ak sa dá veriť špekuláciám kolujúcim na internete, HTC bude vyvíjať hardvér Pixel telefónu minimálne ďalší rok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kvalitnejšie služby vďaka umelej inteligencii

Tiež si ešte vypočujeme veľké hardvérové ​​oznámenia od spoločností, ktorých produkty využívajú služby spoločnosti Google: Samsung a Apple. Sú to výrobcovia pekných kúskov zariadení a tiež spoločnosti v priamej konkurencii, pretože obe robia prakticky to isté: hardvér, softvér a služby. Ale predovšetkým robia hardvér, ktorý zbožňujeme.

Google, rovnako ako Microsoft však nie je výrobcom hardvéru. Nikdy nimi ani neboli, aj napriek takým počinom ako Chromecast, Google Home a Surface tabletom od Microsoftu. Google poskytuje internetové a cloudové služby a robí ich tak, aby sme ich používali radi. Myslí si, že vie, ako zachytiť našu pozornosť a udržať ju: budovaním kvalitnejších služieb pomocou umelej inteligencie.

Nový životný cyklus spoločnosti Google by mohol vyzerať aj takto: AI poskytuje lepšie služby, my tieto lepšie služby používame a poskytujeme im viac údajov, AI používa údaje na to, aby tieto služby ešte vylepšila. Každý je tak nakoniec víťazom. My máme lepšiu službu, Google získa viac používateľov, stroje získavajú viac údajov.

Na prístup k tomu ale potrebujeme nejaké zariadenie a tak sa dostávame spätne k problému z úvodu článku o tom, že Google je hlavne softvérová, nie hardvérová spoločnosť. Google strávil niekoľko rokov zaoberajúc sa hardvérom prostredníctvom referenčných zariadení ako program Nexus, softvér operačného systému, alebo bol zapletený s telefónmi či tabletmi akýmkoľvek iným spôsobom. Nemusí to však už viac robiť, pretože zariadenia pre Google už nie sú dôležité. Spoločnosti, ktoré sa špecializujú na ich výrobu tento prúd povedú a nakoniec budú aj tak všetky používať jeho služby.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre