NovinkyWindows 10

JSPaint je pôvodný Windows Skicár, ktorý je aktuálne dostupný online prostredníctvom webstránky. Tu ho môžete skúsiť

Microsoft Pant, resp. Skicár je základná aplikácia, ktorá bola doteraz dostupná v rámci všetkých verzií Windowsu a zároveň sa aj rýchlo stala jednou z najobľúbenejších aplikácií na desktopoch.

Microsoft ešte v priebehu minulého roku oficiálne ohlásil, že Skicár sa z Windowsu pomaly, ale isto vytratí. Bude dostupný už len prostredníctvom Windows obchodu. Cieľom Microsoftu je totiž spopularizovať Skicár 3D.

Nezávislý vývojár v týchto dňoch publikoval na webe aplikáciu JSPaint kopírujúcu MS Paint (Skicár), ktorá je dostupná online. Zaujímavosťou však v tomto prípade je, že aplikácia sa nesie v duchu pôvodnej verzie, ktorá bola dostupná ešte v ranných verziách Windowsu. Jedná sa o identické rozhranie ako aj funkcionality.

Zdroj: vlastný

Ak si chcete nostalgicky zaspomínať na staručký Skicár tak vám odporúčame navštíviť stránku jspaint.ml.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu