NovinkyWindows 10

Jedna z hlavných funkcionalít hlasovej asistentky Cortana je preč

Hlasová asistentka Cortana je skvelým nástrojom ako zefektívniť prácu na počítači. Mala však aj viacero iných a užitočných funkcionalít, ktoré patrili skôr do sekcie „zábavy“ a jednou z nich bola aj možnosť rozpoznávania práve prehrávanej hudby. Defakto Cortana tak vedela suplovať populárnu službu Shazam.

Cortana vám už neprezradí názov pesničky

Nuž, rozpoznávaniu hudby prostredníctvom Cortany je koniec. Dôvodom je ukončenie služby Groove Music, ktorý v podstate z ikonky v pravom hornom rohu urobil len „okrasný prvok“. Koniec tejto služby potvrdil aj Jason Deakins, jeden z vývojárov asistentky.

Ak sa aktuálne pokúsite rozpoznať skladbu tak sa vám rozbrazí oznámenie o tom, že služba jednoducho odišla na „onen“ svet. Predpokladáme, že ikonka hudby v rámci rozhrania Cortany bude ďalšou aktualizáciou odstránená.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu