ANDROIDNovinky

Je toto nový Android smartfón od Microsoftu?

Microsoft svojho času údajne plánoval predstaviť Android zariadenie, ale nestalo sa tak a tie fámy upadli ako „kačice“  do zabudnutia. Neskôr však redmontský gigant priniesol do Microsoft obchodu prvý Android smartfón avšak z dielne konkurenčnej spoločnosti Samsung – Galaxy S8 v Microsoft Edition. Mnohých tento krok prekvapil a opäť rozvíril debatu o Android smartfóne z kuchyne Microsoftu.

Pripravuje si Microsoft cestu k operačnému systému Android?

Ďalšie kroky spoločnosti spojené s operačným systémom Android boli predstavenie hlasovej asistentky Cortana na túto platformu (ktorá paradoxne funguje na jednotku), prinesenie vlastného Launchera Arrow, resp. dnes už známeho ako Microsoft Launcher, ktorý v obchode žnie jeden úspech za druhým. Následne sa v obchode objavil aj internetový prehliadač Microsoft Edge.

Včera, na oficiálnom blogu spoločnosti Micorosoft sa objavil post týkajúci sa nástrojov pre Microsoft Team program, v rámci ktorého zahrnul aj obrázok obsahujúci smartfón s logom Microsoft kde však nenájdeme operačný systém Windows, ale Android.

Zdroj: Microsoft

Čo si o tom myslíte, robí si pomaly Microsoft cestičku k operačnému systému Android alebo je to len náhoda?

Mimochodom, Samsung Galaxy S8 nie je jediným zariadením, ktoré sa objavilo v Microsoft obchode. Koncoma apríla tohto roka sme tam mohli nájsť napríklad aj smartfón od spoločnosti Xiaomi.

Zdroj: vlastný,  Microsoft

TIP  Microsoft spája sily s AMD. Ich cieľom je vytvorenie dokonalej cloudovej gamingovej služby
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu