ANDROIDNovinky

Je to OFICIÁLNE! Google Pay čoskoro už aj na Slovensku

Google Pay, služba okolo ktorej ste mohli počuť z médií v posledných mesiacoch viacero informácií mieri na Slovensko. Počas včerajšieho dňa zavítala na Českej republiky, pričom sa dlho špekulovalo či a kedy vlastne príde. Slovensko príde v ďalšej vlne.

Google Pay mieri na Slovensko

Na oficiálnom blogu spoločnosti Google počas včerajšieho dňa sme sa mohli dočítať, že na Českej republiky, Ukrajiny a Brazílie prichádza oficiálne služba Google Pay, a že čoskoro zavíta aj na Slovensko.

Zdatnejší čitatelia v cudzích jazykoch už asi tušia na čo slúži táto služba, na platby prostredníctvom smartfónov, ktoré sú vybavené NFC chipom. Platba by mala prebiehať jednoduchým priložením smartfónu k terminálu, tak isto ako s bezkontaktnou kartou. Výhodou tak je, že v podstate budete môcť nechať celú peňaženku doma, na „život“ vám postačí už len smartfón.

Zdroj: Google blog

Bohužiaľ však presnú informáciu kedy bude táto služba dostupná dnes ešte nevieme. Jediné čo nám Google prezradil, že dorazí už čoskoro.

Zdroj: Google blog

TIP  Návrat Googlu na čínsky trh je na spadnutie. Strpia zamestnanci spoločnosti porušovanie ľudských práv a vytváranie cenzúry?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu