Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov

Zdroj: vlastný

Operačný systém Windows 10 S spoločnosť Microsoft predstavila už relatívne dávnejšie spolu s viacerými zariadeniami ako je napr. Surface Laptop a ďalšie. No, až v týchto dňoch sa dostala do obehu pre komerčné/nekomerčné využitie. L

Táto verzia operačného systému je určená hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, nejedná sa však o klasický Windows. Spolu s ním prichádza aj viacero obmedzení, ale tým najvýraznejším je možnosť inštalácie hier a aplikácií len prostredníctvom Windows Store obchodu. Preto krátko po predstavení sme mohli vidieť „znovu zrodenie“ viacerých populárnych služieb v rámci Windows obchodu (napr. Spotify a ďalšie).

Momentálne si je možné Windows 10 S vyskúšať len prostredníctvom zariadení, v ktorých nájdeme edície Windowsu Pro, Education a Enterprisie. Edícia Home, ktorú pravdepodobne nájdeme u väčšiny používateľov zatiaľ podporovaná nie je.

Potrebný inštalátor a návod ako postupovať nájdete na stránkach Microsoftu. PS: po odskúšaní Windowsu 10 S je možné spraviť roll back na pôvodný OS prostredníctvom Nastavení PC.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Huawei Mate 20 Pro dostane do vienka batériu, ktorú mu bude konkurencia závidieť

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu