NovinkyWindows 10

Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov

Operačný systém Windows 10 S spoločnosť Microsoft predstavila už relatívne dávnejšie spolu s viacerými zariadeniami ako je napr. Surface Laptop a ďalšie. No, až v týchto dňoch sa dostala do obehu pre komerčné/nekomerčné využitie. L

Táto verzia operačného systému je určená hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, nejedná sa však o klasický Windows. Spolu s ním prichádza aj viacero obmedzení, ale tým najvýraznejším je možnosť inštalácie hier a aplikácií len prostredníctvom Windows Store obchodu. Preto krátko po predstavení sme mohli vidieť „znovu zrodenie“ viacerých populárnych služieb v rámci Windows obchodu (napr. Spotify a ďalšie).

Momentálne si je možné Windows 10 S vyskúšať len prostredníctvom zariadení, v ktorých nájdeme edície Windowsu Pro, Education a Enterprisie. Edícia Home, ktorú pravdepodobne nájdeme u väčšiny používateľov zatiaľ podporovaná nie je.

Potrebný inštalátor a návod ako postupovať nájdete na stránkach Microsoftu. PS: po odskúšaní Windowsu 10 S je možné spraviť roll back na pôvodný OS prostredníctvom Nastavení PC.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close