ANDROIDNovinky

Januárové štatistiky ukazujú, že Android Oreo smartfóny dobíja veľmi pomaly. Kraľuje starší „Marschmallow“

Kupovali ste si k Vianociam nový telefón? Ak áno tak ste pravdepodobne k lepším štatistikám rozšírenosti Androidu Oreo nepomohli. Najnovší report totiž ukazuje na to, že Android 8.0 Oreo hoci je na trhu už niekoľko mesiacov tak aj napriek tomu ho má v telefóne minimum používateľov.

Android Oreo rastie, ale pomaly

Ako môžete vidieť nižšie v tabuľkovej forme tak Android Oreo má trhový podiel len 0,7%. V porovnaní s minulým mesiacom si tak polepšil len o 0,2%. Najrozšírenejším operačným systémom je Android 6.0 – Marshmallow, ktorý nájdeme v takmer 30% zariadeniach. Tretiu priečku okupuje Andriod Nougat so zhruba 26%, za ktorým je v tesnom závese Android Lollipop.

Zdroj: Android Police

Zdroj: Android Police

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu