TECHZariadenia

Intel priznáva, že pracuje na zariadení s dvomi displejmi!

V zariadeniach s dvomi displejmi nevidí budúcnosť len spoločnosť Microsoft, ale aj iní technologickí giganti. Napríklad niekoľko dní dozadu sa dostali na povrch informácie o tom, že spoločnosť Dell pracuje na obdobnom zariadení. Najnovšie sa do tohto exkluzívneho klubu pridáva ďalší technologický gigant. Spoločnosť Intel.

S informáciami prišiel internetový portál PC World, ktorému sa podarilo pozrieť priamo do centrály spoločnosti Intel v americkom štáte Kalifornia. V rámci tejto exkluzívnej exkurzie redaktor spomínaného média mal možnosť vzhliadnuť zariadenie s dvomi displejmi. Zároveň viceprezident spoločnosti Gregory Bryant potvrdil, že spoločnosť pracuje na danom zariadení.

Intel Tiger Rapids zariadenie s dvomi displejmi_2
Zdroj: PCWorld.com

Zariadenie nesie kódové označenie Tiger Rapids. Displeje sú k sebe pripojené prostredníctvom špeciálneho kĺbu. Podľa obrázkov možno usudzovať, že zariadenie okrem dotykového ovládania bude podporovať aj dotykové pero. Čo sa týka konkrétnych špecifikácií, tak tie aktuálne nie sú bližšie známe. Vieme len o tom, že zariadenie je poháňané procesorom Kaby Lake a v útrobách nájdeme ešte SSD disk. Zariadenie ďalej disponuje displejom, ktorého veľkosť je 7,9“, sekundárny displej je špeciálny elektronický papier (EPD), ktorý nevyžaduje žiadnu energiu. Prototyp tohto zariadenia sa ešte chváli výdržou batérie 13 až 15 hodín.

Intel Tiger Rapids zariadenie s dvomi displejmi_1
Zdroj: PCWorld.com

Zdroj: PCWorld.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu