TECH

Intel na evente Computex ukázal plnohodnotný vreckový počítač s Windows 10. Je to produkt budúcnosti?

Niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť prototyp zariadenia s dvomi displejmi v podaní spoločnosti Intel. Nuž, vyzerá to tak, že spomínané zariadenie s kódovým označením „Tiger Rapids“ nie je jediným zaujímavým prístrojom, na ktorom spoločnosť aktuálne pracuje.

Intel ukázal prvý plnohodnotný vreckový počítač

Počas včerajšieho dňa na evente Computex spoločnosť Intel ukázala vreckový počítač, na ktorom pracuje 2. rok. Okrem samotného zariadenia Intel ukázal aj dockovaciu stanicu, ktorá obsahuje chladenie ako aj rozhranie pre pripojenie klávesnice,  myšky či externého monitora.

Zariadenie je aktuálne vo fáze aktívneho vývoja. Inými slovami jedná sa zatiaľ len o prototyp. V každom prípade je zaujímavé vidieť kde technologické spoločnosti vidia budúcnosť. Pevne veríme, že či už toto alebo obdobné zariadenie si nájde v blízkej budúcnosti cestičku na trh. Určite sa nájde mnoho používateľov, ktorí uprednostnia jedno mobilné zariadenie so všetkými potrebnými dátami, klasickými aplikáciami a výkonnom stolného počítača pred viacerými zariadeniami.

Zdroj: Youtube (Notebook Italia)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu