NovinkyTECH

Intel musí čeliť ďalšej bezpečnostnej hrozbe. Hackeri môžu získať k vášmu počítaču plný prístup za zhruba 30 sekúnd

Zatiaľ čo sa svet pomaly zotavuje z Meltdows a Spectre hrozieb tak spoločnosť F-Secure objavila ďalšiu potencionálnu hrozbu, prostredníctvom ktorej útočník môže získať do 30 sekúnd prístup k vášmu notebooku. Hrozba bola objavená konkrétne v Intel Active Managment, ktorá umožňuje obísť prihlasovanie sa do počítača.

Pre tých menej zdatných tak Intel Active Managment je funkcia primárne určená pre IT administrátorov umožňujúca vzdialený prístup do počítača, napríklad za účelom aktualizácie. Väčšinou je využívaná v podnikovom prostredí, aby IT adminitrátori udržali software stále aktualizovaný.

Spoločnosť F-Secure vysvetľuje, že táto zraniteľnosť, aby mohla byť využívaná tak útočník potrebuje fyzický kontakt so zariadením. V rámci rozhrania BIOS vyhľadať položku „Intel’s Management Engine BIOS Extension“ a zadať heslo „admin“. Ako náhle toto hacker vykoná tak všetky bezpečnostné funkcie zlyhajú a hacker následne získa neobmedzený prístup k notebooku obete.

F-Secure ďalej dodáva, že na to aby ste sa vyhli tejto hrozbe tak môžete spraviť niekoľko opatrení. Prvým z nich je, že svoj notebook nespustíte z očí a jednoducho nenecháte možnosť potencionálnemu hackerovi, aby využil vašu chvíľkovú nepozornosť. Ďalším spôsobom ako obmedziť toto riziko je nastaviť heslo pre vstup do rozhrania Intel Active Manahment.

Zdroj: F- Secure, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft sprístupňuje technológiu PhotoDNA aj pre videá. Môže tak pomôcť odhaleniu sexuálneho zneužívania detí oveľa rýchlejšie
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu