NovinkyWindows 10

Inštalovanie aktualizácií pre Windows 10 už nebude také zdĺhavé ako doteraz

Microsoft zmení spôsob inštalovania a sťahovania aktualizácií pre operačný systém Windows 10. Nový systém aktualizovania príde spolu s aktualizáciou Fall Creators Update, no už teraz ho nájdete v najnovších Insider buildoch. Gigant z Redmondu zmenil systém sťahovania, inštalovania a všetkých procesov, ktoré sa týkajú aktualizovania systému.

Nový spôsob inštalovania aktualizácií bude menej rušivý pre používateľov a zároveň skráti čas inštalovania aktualizácií. Celkový čas sťahovania a inštalovania aktualizácií sa v podstate moc výrazne neskráti. Celá online fáza, keď Windows sťahuje aktualizácie, zaberie viac času ako doteraz. Ak Windows sťahuje aktualizácie na pozadí a ste doma, nieje v tom žiadny problém. Po novom sa niektoré kroky, ktoré sa vykonávali doteraz v offline fáze (keď sa inštalujú aktualizácie), vykonajú už pri sťahovaní aktualizácií. Tým pádom bude celá nudná obrazovka s načítavacími percentami oveľa kratšia.

Pokiaľ budete sledovať celý čas aj sťahovania aj inštalovania aktualizácií, zrejme neprídete na nejaký značný rozdiel. Výhodu však je oveľa kratší čas inštalácie aktualizácií.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close