Čínska spoločnosť Infervision dokáže pomocou umelej inteligencie a CT snímkov zistiť rakovinu, ako aj iné závažné ochorenia

nemocnica-ct
Zdroj: Pixabay

Počuli ste už o spoločnosti s názvom Infervision? Jedná sa o čínsku medicínsky orientovanú spoločnosť, ktorá nie je v našich končinách nijak špeciálne známa. Spoločnosť má ale naozaj dobrý nábeh na to, aby sa v priebehu niekoľkých rokov stala významným partnerom nemocníc po celom svete. Táto spoločnosť totižto stojí za umelou inteligenciou, ktorá dokáže naozaj divy a už dnes ju využíva niekoľko svetových nemocníc.

Určenie choroby zo snímky za niekoľko sekúnd

Spoločnosť Infervision využíva umelú inteligenciu na zisťovanie a určovanie nádorových, ale aj nenádorových ochorení zo samotných snímkov ľudského organizmu. Umelá inteligencia je totižto navrhnutá tak, aby dokázala čo s najmenšou odchýlkou určiť, o aké typ nádoru, poprípade iného ochorenia, sa jedná. Podobnou „schopnosťou“ doposiaľ disponovali len samotní lekári, ktorí pri študovaní snímkov často strávia aj hodiny, kým prídu k definitívnemu záveru. Doktori sú, samozrejme, len ľudia a môžu sa mýliť a umelá inteligencia tu je práve na to, aby im pri rozhodovaní pomohla, ako aj skrátila čas určovania. Zo štatistík totiž vyplýva, že preskúmanie jedného snímku trvá zvyčajne 15-20 minút, zatiaľ čo umelá inteligencia príde k záveru za 30 sekúnd. Taktiež treba spomenúť, že chybovosť umelej inteligencie, je oproti lekárom rádovo o niekoľko 10 percent menšia, čo je spôsobené hlavne neustálym „učením sa“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
infervision ai medicina
Zdroj: Infervision

Údaje zozbierané z celého sveta

Lekár sa nad schopnosťami umelej inteligencie od Infervision určite pozastaví, no treba si uvedomiť, že spoločnosť už teraz aktívne spolupracuje s viac ako 280 nemocnicami po celom svete, z ktorých je až 20 mimo Číny. Spomenúť treba aj fakt, že ju v Číne využíva až 70 percent špičkových nemocníc. Čo ale znamená spolupráca s tak veľa nemocnicami? Číselne, až 26 000 snímkov ľudského organizmu denne, ktoré sú preberané na analýzu umelou inteligenciou, ktorá nie len slúži ako nástroj na určovanie daných ochorení, ale sa zo samotných snímkov učí, presne ako sme spomínali vyššie. Takéto množstvo každodenne dodávaných informácií je pre umelú inteligenciu vysloveným „rajom“, čo je pre jej budúcnosť jedine dobré.

Čo aktuálne dokáže?

Softvér od spoločnosti Infervision, ktorý je poháňaný prepracovanou umelou inteligenciou, dokáže aktuálne určovať vyskytujúce sa nádory v oblasti hrudného koša, mŕtvicu, poškodenia kostí, detekovanie srdcovej kalcifikácie a v neposlednom rade dokáže detekovať nádory v samotných pľúcach. Práve pľúcne nádory boli prvými pokusnými králikmi, do ktorých sa spoločnosť Infervision pustila. Spoločnosť sa ešte v roku 2015 pustila do odvážneho zháňania partnerských nemocníc v Číne, na ktorých začala s určovaním rakovinotvorných buniek v pľúcach.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre