Novinky

IDC tvrdí, že Windows Phone stratí do konca roka podiel na trhu

Celosvetová výskumnícka spoločnosť IDC Analyze the Future tvrdí, že celosvetový trh s telefónmi poháňanými s OS Windows Phone klesne na 2,5% v druhom kvartáli tohto roka.

Hoci, viac ako 301,3 miliónov telefónov bolo celosvetovo rozdistribuovaných vo svete, čo je prvý krát v histórii kedy výrobcovia prekročili 300 miliónovú hranicu, celkový počet predaných kusov Windows Phone vzrástol z 2,4% na 3,4% predpokladá sa, že druhom kvartáli roku 2014 dôjde k výraznému prepadu. Z celkového počtu predaných telefónov, Windows Phone telefóny tvorili len 7,4 milióna. Pri porovnaní s minuloročnými číslami je to pokles zhruba o 800 000 predaných zariadení (z 8,2 milióna).

Pozrite si nižšie predpokladaný vývoj trhu s mobilnými telefónmi:


Veríte aj vy takejto prognóze? Alebo máte iný názor?

Ďalšou zaujímavosťou z správy IDC je aj cenový podiel zariadení, ktoré predali najväčší hráči na trhu, z ktorej vyplýva, že Microsoft oslovuje hlavne menej náročných užívateľov.

Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu