ANDROID

Huawei výrazne zrýchli väčšinu svojich smartfónov. Vyšší výkon dostane aj stredná trieda!

Spoločnosť Huawei priniesla pre majiteľov týchto zaujímavých smartfónov veľmi pozitívnu správu. Čínsky výrobca totiž pred nedávnom predstavil veľmi zaujímavú technológiu GPU Turbo, ktorá výrazne zvyšuje výkonnosť procesora a znižuje záťaž batérie.

Technológia GPU Turbo dokáže na smartfónoch Huawei zvýšiť výkon procesora až o 60 percent a znížiť spotrebu energie až do 30 percent. Vďaka tejto technológii tak dostanú aj staršie modely druhý dych. Novinku ocenia pravdepodobne hráči, ktorí vyžadujú od svojho smartfónu čo najlepší výkon pre čo najlepší užívateľský zážitok.

Zvýšenie výkonu získajú všetky predávané Huawei smartfóny na trhu

Huawei pridá novú technológiu GPU Turbo už v rámci novej systémovej aktualizácie. Dobrou správou však je, že k zvýšeniu výkonu smartfónov nebude nutný žiadny hardvérový zásah, pretože o navýšenie výkonu sa postará iba upravený softvér. Nižšie v tabuľke je vidieť zariadenia, ktoré dostanú novú funkciu GPU Turbo, ako aj časový horizont dostupnosti novej funkcie.

Huawei
Zdroj: gsmarena.com

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu