ANDROIDNovinkyZariadenia

Huawei Mate 10 prichádza s funkciou PC Mode, ktorá je ešte viac prepracovaná ako Continuum

Na začiatku októbra sa na internete začali objavovať informácie o tom, že spoločnosť Huawei plánuje s nadchádzajúcim smartfónom Huawei Mate 10 priniesť aj funkciu PC režimu, pre fanúšikov Windows Mobile známu ako Continuum.

Po viac ako 2 týždňoch boli tieto špekulácie potvrdené a spoločnosť nám na nedávnej konferencií ukázala fungovanie celého systému v PC režime. Ako to už zvyčajne býva, Microsoft niečo vymyslí, no nedotiahne to úplne do dokonalosti. Následne prídu ostatné spoločnosti, ktoré túto funkciu vyšpičkujú ako sa len dá a Microsoft sa následne môže schovať. Takto to je aj v prípade funkcie PC Mode pre najnovší Huawei smartfón.

V čom je teda PC Mode lepší ako Continuum? Pre používanie Vášho smartfónu na veľkej obrazovke nemusíte nosiť objemný dock. Jednoducho do tašky hodíte kábel USB-C na HDMI, ktorý stačí zapojiť do smartfónu a obrazovky. Mate 10 taktiež prichádza s možnosťou používania smartfónu a počítača naraz. Prácu v PC režime môžete nechať na chvíľu tak a cez smartfón môžete vytočiť Vášho šéfa a preberať, čo sa bude diať na porade. Po ukončení hovoru/dopísaní správy sa následne hodíte naspäť do PC režimu a môžete pokračovať ďalej v práci. Nemáte so sebou myš a klávesnicu? Aj nato v Huawei mysleli. Pokiaľ sa prehodíte do PC režimu, smartfón môžete využívať aj ako virtuálnu klávesnicu a touchpad. Jeho používanie samozrejme nieje tou najoptimálnejšou voľbou, no v núdzových situáciách sa určite hodiť bude. To, ako funguje táto funkcia v praxi, postrehnete vo videu z nedávnej konferencie spoločnosti Huawei.

TIP  Je za dverami herný smartfón od Nokie?

Niečo o smartfóne Huawei Mate 10

Pokiaľ ste ešte nezachytili informácie o tomto smartfóne, prinášame Vám ich prehľad. Huawei Mate 10 prichádza s obrovským 5.9 palcovým displejom s rozlíšením 2560×1440 pixelov. Jeho väčší brat Mate 10 Pro prichádza s 6 palcovou obrazovkou s rozlíšením 2160×1080. Oba smartfóny bežia na 8-jadrovom procesore Kirin 970, 4GB RAM (v prípade verzie Pro existuje aj verzia s 6GB RAM) a 64GB interným úložiskom. Ako sa dalo očakávať, poháňané budú operačným systémom Android 8.0 Oreo a oba disponujú kvalitnými fotoaparátmi a 4000mAh batériou. Menšia verzia vychádza na cca 700 € a Mate 10 Pro na 790 €.

Ako sa Vám pozdáva o niečo vylepšené Continuum? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (wccftech.com)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu