NovinkyŠPEKULÁCIEZariadenia

Huawei ide v šľapajách spoločnosti ZTE a pracuje na smartfóne s dvomi displejmi

Prednedávnom nám spoločnosť ZTE predstavila smartfón s dvomi displejmi. Na podobný smartfón sme čakali už zopár rokov, no zrejme žiadna spoločnosť sa neodvážila pristúpiť na výrobu podobného telefónu, keďže ohlasy od ľudí na takýto typ smartfónov sú/boli rôznorodé. Vyzerá to tak, že spoločnosť ZTE možno čiastočne odštartuje éru nových smartfónov, pretože podľa najnovších informácií podobný smartfón vyvíja aj spoločnosť Huawei a všetci dobre vieme, že na veľmi podobnom princípe stojí aj očakávaný Surface Phone.

Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei v rozhovore pre stránku CNET prezradil, že spoločnosť na smartfóne s dvomi obrazovkami už dlhšiu dobu pracuje. Prototyp v útrobách spoločnosti sa že vraj veľmi podobá na skladací smartfón od ZTE.

“Máme dve obrazovky, no stále je medzi nimi malá medzera. Samozrejme, medzera medzi obrazovkami je neprípustná a na jej odstránení už dlhšiu dobu pracujeme.” povedal Richard Yu v rozhovore. Žiadne ďalšie informácie sme sa v rozhovore nedozvedeli, no smartfón by podľa nás mohol doraziť už budúci rok.

Smartfón od ZTE aj budúci smartfón od Huawei ponúkajú dva separátne displeje. Budúcnosťou ale zrejme budú skladacie displeje a na ich vývoji sa podieľa najmä najväčší výrobca obrazoviek, Samsung. Tá nám už párkrát ukázala smartfón Samsung Galaxy X, ktorý bude zrejme ponúkať plnohodnotný skladací displej. Podľa najnovších informácií pôjde zrejme o menší experiment zo strany spoločnosti a na trh sa dostane iba 100 000 kusov. Na tejto vzorke spoločnosť zrejme vyskúša naozaj praktickú stránku skladacích obrazoviek.

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná

Ako vidíte budúcnosť smartfónov Vy? Myslíte si, že sú budúcnosťou skladacie obrazovky alebo ešte zopár rokov zostanú trendy pri klasických smartfónoch?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (cnbc.com)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu