Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

HP priznáva, Microsoft položil ich plány s Elite X3 smartfónom a ďalšími produktmi na lopatky

Zdroj: vlastný

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli správy, ktoré hovorili o tom, že HP sa chystá predčasne ukončiť predaj a podporu pre zariadenia Elite X3, spoločnosť ich však niekoľko hodín na to dementovala.

Nick Lazaridis, prezident spoločnosti HP povedal pre magazín The Register, že musia za behu meniť stratégiu so zariadením Elite X3, dôvodom je Microsoft.

„Microsoft, tak ako aj iné spoločnosti, spravila strategické rozhodnutie, že sa sústredia menej na veci, ktoré si mysleli, že budú pre nich dnes prioritou…”.

Lazaridis ďalej potvrdil, že Microsoft nebude ďalej pokračovať na vývoji mobilného operačného systému. Čo je na škodu, totiž spoločnosť HP pracovala na viacerých produktoch, ktoré sa mali niesť v produktovej línii Elite X3, napríklad na odľahčenej verzii smartfónu s procesorom Snapdragon 600 či na vylepšenom lapdocku. Obe tieto zariadenia bolo možné vidieť na Mobile World Congress 2017, avšak bez „pokecu“.

Zdroj: MSP

 

1 komentár
  1. mano says

    To sú tie veľké, preľudnené, nadnárodné, spomalené firmy ako napr. Microsoft, SAP, ADOBE, Dell, a iné…….??? ?? preto ich vaľcuje Čína.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu