Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Zdroj: Microsoft

Počas včerajšej konferencie Microsoftu, na ktorej bol predstavený Windows 10 bola predstavená aj jedna zaujimavá novinka, ktorú nikto nečakal – HoloLens. Jedná sa o okuliare ktoré v sebe kombinujú virtuálnu realitu projektu Aculus rift a rozšírenú realitu podobnú Google glass.

Keďže sa jedná zatiaľ len o prototyp, Microsoft presnejšie nešpecifikoval, ako fungujú, ale ide o samostatné zariadenie s vlastným procesorom, a kamerovým systémom. Podľa prítomných novinárov, ktorí si mohli prototyp vyskúšať bol výsledok skvelý.

https://www.youtube.com/watch?v=0D98KxBxwGY

Demo video ukazuje možnosti použitia tejto novej technológie, a je len na Microsofte, presvedčiť vývojárov, aby sa zamerali na vývoj aplikácií pre HoloLens. Podľa dostupných informácií by sa s predajom malo začať už tento rok,  cena zatiaľ stanovená nebola.

windows_10_hololens windows_10_hololens_produkt_01

TIP  EÚ možno zatlačí na Apple, aby nepoužívali Lightning konektor
2 Komentáre
  1. Jakub Vrana says

    Hej, vyzerá to naozaj sľubne…som veľmi zvedavý, ako sa bude tento projekt vyvíjať ďalej

  2. tt says

    Vyzera to na velku srandu toto, konecne daco revolucne, cim by Microsoft predbehol aj google

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu