AppleNovinkyTECH

Hlava Apple: cena 1200€ za nový iPhone X je dobrá cena. Či sa dá s ním súhlasiť necháme na vás

Nový smartfón z dielne spoločnosti Apple, iPhone X je tu s nami už niekoľko dní. Jeho cena pritom v rôznych regiónoch mierne kolíše, pričom v USA je dostupný už od 999 USD, tak v krajinách EÚ sa najčastejšie predáva s cenovkou 1200 EUR.

Nové smartfóny častokrát s cenou rúbu vysoko a vedia to aj samotní výrobcovia smartfónov pričom jedným z ich cieľov je priniesť čo najlepší pomer cena:výkon, aby oslovili čo najširšie publikum. Či to však platí aj o novom iPhone X necháme na vás.

Najnovšie sa na margo cenovej politiky spoločnosti vyjadrovala aj hlava samotnej spoločnosti, Tim Cook, ktorý v rozhovore pre ABC News tvrdí, že cena vzhľadom na to čo smartfón ponúka je veľmi dobrá.

Vzhľadom na technológie, ktoré dostanete je to veľmi dobrá cena. Väčšina ľudí si telefón nekupuje za hotové. Jeho cenu nechajú rozpočítať aj na niekoľko mesiacov. Okrem toho, väčšina ľudí zároveň využije možnosť vykúpenia ich starého telefónu čo ešte viac znižuje cenu toho nového. Nakoniec, operátori naše telefóny dotujú, takže tá cena tam tak vysoká určite nie je.

Mimochodom, podľa expertov sa marža spoločnosti Apple pohybuje niekde na úrovni okolo 40%, či je to však primeraný zisk alebo nie necháme na vašom posúdení. Celý rozhovor pre ABCNews si môžete pozrieť na videu tu.

Zdroj: ABCNews, úvodný obrázok (produktová fotografia)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu