NovinkyWindows 10

Hlasovú asistentku Cortana používa viac ako 148 miliónov používateľov.  Aspoň to tvrdí Microsoft

Dnes je v princípe každý smartfón či PC alebo iné chytré zariadenie vybavené osobnou  hlasovou asistentkou, pričom jedna z tých najrozšírenejších je Cortana, ktorá je dostupná na viac ako 500 miliónoch zariadení.

Cortana je jedna z najrozšírenejších osobných asistentiek

Spoločnosť Microsoft spolu s oficiálnym uvedením chytrého reproduktora Invoke, ktorého cena je mimochodom 199USD informovala verejnosť aj o aktívnom počte používateľov hlasovej asistentky. 10 mesiacov dozadu sa Microsoft chválil číslom 145 miliónov aktívnych používateľov, dnes je toto číslo o 3 milióny vyššie. Microsoftu sa tak podarilo rozšíriť používateľskú základňu o 2% aktívnych používateľov.

„Cortana je momentálne dostupná na viac ako 500 miliónoch Windows 10 PC zariadeniach, z čoho 148 miliónov ju využíva na mesačnej báze. Cortana má teraz veľké momentum (pozn. redakcie: uvedenie zariadenia Invoke na trh), a veríme, že Invoke urýchli rast používateľov do budúcna,…“

Treba však ešte v závere dodať, že hlasová asistentka Cortana je momentálne (oficiálne) dostupná v 13 krajinách, a hoci Microsoft deklaruje, že ju bude rozširovať aj do budúcna do ďalších regiónov tak je otázne ako rýchlo vzhľadom na to, že doterajšie tempo „je aké je“. V každom prípade ak by ste chceli vyskúšať hlasovú asistentku Cortana či už na svojom smartfóne alebo na PC tak je potrebné zmeniť región napríklad na USA ako aj jazyk telefónu/PC, ktorý je potrebné nastaviť na Angličtinu. Následne by ste mali mať dostupnú Cortanu vo vašom telefóne/PC. Android používatelia ju nájdu v Google Play obchode.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu