NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

Hackerovi sa podarilo spojazdniť dotykové ovládanie na Windows 10 pre ARM procesory na smartfóne

Niekoľko dní dozadu sa do obehu dostala nová verzia nástroja Windows Phone Internals (2.3), ktorá priniesla už prvé „koláče“. Mnohí by očakávali, že sa roztrhne vrece s Android ROMkami, ale nestalo sa tak (zatiaľ). Na druhej strane sme mohli byť svedkami viacerých pokusov inštalácie Windowsu na smartfóny. Nedávno sa jednému z vývojárov podarilo nainštalovať do Windows smartfónu Windows 10 pre ARM procesory. Malo to však háčik, nefungovalo dotykové ovládanie.

Nuž, dnes je situácia úplne iná. Hackerovi, ktorý si hovorí Ben sa podarilo nainštalovať Windows 10 pre ARM procesory, avšak v tomto prípade s funkčným dotykovým ovládaním.

Hoci na prvý pohľad pre mnohých sa to môže zdať ako minimálny progres, ale vôbec tomu tak nie je. Je pozoruhodné ako sa darí nezávislým vývojárom ako aj hackerom posúvať vývoj dopredu a v mnohých prípadoch rýchlejšie ako korporátnym spoločnostiam.

Zdroj: Twitter

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu