Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Hackeri napadli benzínku a ukradli až 2 000 litrov benzínu! Dokázali to takto ľahko …

zdroj: pixabay.com

Dnes si už určite môžeme povedať, že aj nemožné sa stalo možným. Príkladom je určite dvojica “zlodejov” ktorým sa podarilo hacknúť čerpaciu stanicu v Detroide v Spojených štátoch a týmto lišiackym spôsobom získali tisíce litrov benzínu.

Hackeri napadli benzínku za bieleho dňa. K získaniu až 2271 litrov benzínu použili neznáme zariadenie, ktoré fungovalo ako rušička. No a kým hackeri veselo do údajne viac ako 9 áut tankovali, stojan na benzínke bol nefunkčný, teda počítadlo nevedelo ukázať reálnu sumu. Zamestnanec benzínky dodáva, že kým zistil čo sa deje a upovedomil Políciu, hackeri už boli dávno preč.

Hackeri sa prerátali a dostala ich kamera!

Dvaja nemaskovaní páni budú niesť za svoj čin následky. Aj keď prišli s pomerne “revolučným” systémom kradnutia benzínu, tak si pravdepodobne neuvedomili funkčnosť kamerového systému v celom objekte benzínky, vďaka ktorému Polícia vie, ako “zlodeji” vyzerali. Aj tento prípad ukazuje, ako sa moderné technológie posúvajú dopredu, a zároveň, ako je dnes veľmi ľahké systém prejsť.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok Pixabay.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu