NovinkyPC HRY

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

S odhadovaným počtom 90 miliónov kópií skrz platformy ako PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One a PC je GTA 5 podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias.

90 miliónov predaných kópií v číslach znamená obrat zhruba 6 miliárd dolárov. Hra uzrela svetlo sveta v roku 2013. Podľa reportu MarketWatch táto hra, ktorá ukazuje svet kriminálnikov je raz taká úspešná ako hra Star Wars and Gone With The Wind, o ktorej sa hovorí, že spravila obrat okolo 3 miliárd dolárov.

GTA 5 je tu s nami už 5 rokov

Analytik spoločnosti MarketWatch Doug Creutz ďalej odhaduje, že k tomuto číslu by sme mohli prirátať ešte jednu miliardu dolárov za predaje DVD a Streamingové predaje. Ďalej dodáva, že hru možno z tohto pohľadu porovnať s Avatarom, ktorý zarobil 2,78 miliardy dolárov, druhým dychom však dodáva, že GTA má pred sebou ešte dlhú životnosť.

Mimochodom, hra GTA 5 za zhruba 5 rokov prešlo vývojom, ktorý vyráža dych. Napríklad nedávno sme vám priniesli report kde sme porovnávali rozdiely medzi rozhraním hry na hernej konzole a hernom PC. Ako rozdiely vyzerajú v praxi nájdete v článku „Pozrite sa ako vyzerá GTA V na Xbox 360 konzole a na PC za 10,000$“.

Podľahli ste aj vy hre GTA 5? Investovali ste aj vy do tejto hry vaše peniaze?

Zdroj: PCGamer.com, úvodný obrázok: Youtube (Rockstar Games)

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu