NovinkyWindows 10

Google vypustil aktualizáciu pre testovací okruh, ktorá prináša podporu notifikácií v Akčnom Centre pre prehliadač Chrome

Google a Microsoft zvyčajne spolu nijak extra nespolupracujú o to viac je prekvapivá najnovšia aktualizácia vo okruhu Google Chrome Canary Ring (testovacie zostavenie prehliadača Google Chrome), ktorá prináša natívne notifikácie vo Windows 10.

Google Chrome bude podporovať natívne notifikácie vo Windows 10

Nová funkcia, ktorá je zatiaľ dostupná len v rámci okruhu Google Chrome Canary umožňuje posielanie notifikácií z internetového prehliadača Chrome priamo do Centra akcií, presne tak ako ich dostávate z UWP aplikácií. Táto funkcia vám umožní napríklad obdŕžať notifikácie o nových e-mailoch. Funkcia je momentálne testovaná a s veľkou pravdepodobnosťou sa čoskoro dostane aj k širšiemu publiku.

„Umožňuje to (pozn. redakcie: Chrome) používateľom ručne odoberať natívne notifikácie systému Windows namiesto notifikácií z prehliadača Chrome. Poznámka: tento príznak je ignorovaný vo starších verziách systému Windows, ktoré nepodporujú natívne notifikácie.“, píšne Finnur Thorarinsson, Google Chromium inžinier.

Pevne veríme, že Google notifikácie dokončí do finálneho stavu už čoskoro a funkciu sprístupní širokej verejnosti.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Pexels.com

 

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu