Novinky

Google Slides dokáže automaticky previesť hovorené slovo do tituliek

Google Slides získava novú významnú funkciu, ktorá dokáže previesť hovorové slovo do tituliek v rámci prezentácie. Funkcia by mala byť postupne uvoľňovaná v priebehu nasledujúcich dní.

Funkcia funguje na princípe, že z vášho počítača „spraví“ mikrofón, ktorý bude schopný počas prezentácie spracovávať Vašu v reč v text, ktorú následne premení na titulky. Následne by sa mali v reálnom čase zobrazovať ako titulky v rámci prezentácie.

Google hovorí, že titulky sú vhodným doplnkom v rámci prezentácie a to hlavne v hlučnejšom prostredí kde je viacero rušivých elementov alebo v prípadoch kedy prezentujúca osoba nehovorí dostatočne hlasno.

Funkciu možno vyvolať prostredníctvom klávesovej skratky command + Shift + c na Mac zariadeniach a Ctrl + Shift + c na počítačoch s operačným systémom Chrome OS/Window10s.

Aktuálne funkciu je však možné využívať len v angličtine. S druhým dychom spoločnosť však dodáva, že v budúcnosti funkcia bude dostupná aj pre iné jazykové mutácie.

Zdroj: 9to5google.com

 

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu