ANDROID

Google predstavil navigačné gestá, ktoré budú súčasťou Androidu P. Do ich beta testovania sa môžete zapojiť už dnes

Svetový gigant Google, nám na práve konajúcej sa konferencii Google IO, predstavil ďalšie novinky týkajúce sa budúceho operačného systému Android P. Aktualizácia prinesie nové navigačné gestá, ktoré sa náramne podobajú na gestá z iPhonu X, nové ovládacie prvky, ktoré pomôžu častým používateľom smartfónov spravovať ich používanie a v neposlednom rade vylepšenú funkciu Nerušiť, ktorá bude okrem blokovania zvukových upozornení, blokovať aj vizuálne upozornenia.

Nové navigačné gestá v Androide P

  • Ťuknutie: prechod na domovskú obrazovku.
  • Dlhé stlačenie: spustenie Google Asistenta.
  • Polovičné posunutie nahor: otvorenie multitaskingu.
  • Úplné posunutie nahor: zobrazenie abecedne zoradených aplikácií.
  • Posunutie doprava: scrollovanie medzi aplikáciami.
  • Tlačidlo späť: zobrazuje sa iba v aplikáciách.

Funkcia Actions sa inšpirovala živými dlaždicami z Windowsu

Android P taktiež prinesie zdokonalené skratky pre aplikácie, nazývané Actions. Nové Actions sa náramne podobajú na živé dlaždice zo systému Windows. Prostredníctvom týchto skratiek môže používateľ prejsť priamo na danú akciu v aplikácií bez toho, aby ju musel otvárať a manuálne vyberať možnosti v aplikácií. (napr. zavolanie taxíku priamo na vašu polohu prostredníctvom jedného tlačidla) Vytvoriť skratku pre aplikáciu môže každý vývojár aplikácií a Google na zobrazovanie daných skratiek následne využije umelú inteligenciu, ktorá bude predpokladať vaše požiadavky a skutky.


Ďalšie novinky v Androide P

Ďalší operačný systém Android, taktiež obdrží aj novú funkciu Slices. Funkcia Slices nie je nič výnimočné a jedná sa o klasické adaptívne karty, ktoré umožňujú vývojárom ponúkať interaktívne zobrazenie svojej aplikácie vo vyhľadávacom rozhraní, napríklad kde môžu používatelia priamo plniť úlohy. Do systému sa taktiež dostanú aj zmeny zamerané na zlepšenie životnosti batérie (Adaptive Brightness a Adaptive Battery), natívna podpora funkcie Notch, nové mediálne kodeky a mnoho ďalšieho.

TIP  Nový Razer Phone 2 príde už 10. októbra. Čo máme od neho očakávať?

Všetky vyššie spomenuté funkcie sú už dnes súčasťou operačného systému Android P, ktorý je ale momentálne dostupný iba vo vývojárskej beta verzii. Pokiaľ sa chcete zapojiť do beta testovania, stačí sa prihlásiť na tejto stránke. Nová aktualizácia beta verzie Androidu P je dostupná na týchto zariadeniach: Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6, Essential PH1, Google Pixel, Google Pixel 2.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu