ANDROIDNovinky

Google Pixel 2 bude uvedený už 5. októbra

Už pár dni dozadu sme boli svedkami predstavenia nového Androidu 8.0 s označením Oreo. Samozrejme, Nexus telefóny a originálny smartfón Pixel najnovší Android obdržia. Napriek podpore najnovšieho Androidu, príde na trh aj novší Pixel s označením Pixel 2. O tomto novom smartfóne od spoločnosti Google sa špekuluje už dlhšiu dobu a najnovšie informácie nasvedčujú tomu, že nový Pixel uvidíme už 5. októbra tento rok.

Google má menšiu tradíciu v predstavovaní smartfónov v októbri, takže dátum nieje nijako prekvapivý. Informácie o novom Pixli priniesol už dôveryhodný reportér Evan Blass prostredníctvom jeho Twitteru. V tweete píše, že nový Pixel 2 má byť poháňaný pomocou SoC (System on Chip) Snapdragon 836 od spoločnosti Qualcomm a taktiež prezrádza už spomínaný dátum uvedenia.

Najzaujímavejšou správou je práve čip Snapdragon 836. FTC plnenie spoločnosťou HTC naznačovalo, že nový Pixel bude poháňaný čipom Snapdragon 835, no pokiaľ sa Evan Blass nemýli, tak čip Snapdragon 836 prinesie novému Pixlu obrovské množstvo výhod. Medzi tie najdôležitejšie patrí určite lepšia výdrž batérie alebo podpora vyšších rýchlostí CPU a GPU.

Poslednou novinkou, ktorú o nadchádzajúcom Pixli vieme, je že vo výrobe budú zapojení dvaja výrobcovia. Spoločnosť HTC má na starosti Pixel 2 a väčšiu verziu Pixel 2 XL má zrejme pod palcom LG.

Zdroj: kitguru.net , úvodný obrázok: cgtrader.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close